Навколо Сонячної системи може існувати спіральна структура

Хмара Оорта є джерелом комет, які час від часу прилітають у внутрішні райони Сонячної системи. Зазвичай вважається, що вона має форму сфери, однак нещодавно вчені висловили здогад про форму спіралі, що закручена у плаский диск.

Хмара Оорта
Хмара Оорта. Джерело: phys.org

Хмара Оорта

Хмара Оорта — це величезна область Сонячної системи, розташована на самому її краю і наповнена крижаними тілами. Саме звідти прилітають комети. Нещодавно вчені висунули щодо неї дуже незвичне припущення.

Зазвичай вважається, що Хмара Оорта складається мінімум із двох частин: зовнішньої та внутрішньої. При цьому обидві вони приблизно мають форму сфери, не дуже рясно насиченої кометними ядрами.

У новому дослідженні вчені запевняють, що внутрішня частина Хмари Оорта, та, що розташована на відстані 1000–10000 а.о. від Сонця, насправді має іншу форму — спіралі, що закручена у плаский диск. Загалом вона має нагадувати Чумацький Шлях у мініатюрі.

Припливна дія Чумацького Шляху

Причиною подібного явища, на думку авторів дослідження, є припливні сили нашої Галактики. Сонце разом з усіма планетами обертається навколо її ядра, так само як Місяць обертається навколо Землі. І так само як наш супутник діє на воду в океанах, так і центр Чумацького Шляху має притягувати до себе все, що обертається навколо нашої зорі.

Щоправда, у випадку планет та усієї внутрішньої частини Сонячної системи цей вплив практично непомітний, бо сила тяжіння нашої зорі значно сильніша. А от вдалині від Сонця він може призводити до явища, відомого як ефект Лідова — Козаї.

Вчені дійшли висновку, що внутрішня частина Хмари Оорта має форму диска, який нахилений до площини екліптики під кутом 30 градусів. При цьому до площини Галактики він практично перпендикулярний.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
Штучний інтелект зустріне гостей Сонячної системи
Рій Дайсона може знищити життя на Землі
Другий шанс: NASA планує наступний політ Starliner 2026 року
Хто відповість, якщо Ілон Маск розіб’є базу на Місяці: правові діри космічної ери
Перший орбітальний запуск з території Європи призначено на 24 березня
Середземноморський детектор нейтрино розповідає про квантову гравітацію
Для школярів запускають онлайн-лекторій про технології Noosphere Ed&Tech
Супутник зазнімкував залишки стародавнього кратера в Австралії
Підліток замість немовля: у найвіддаленішій галактиці Всесвіту знайдено кисень
Приховані океани Марса: виявлені докази рідкої води під поверхнею