«Наука» здійснила успішну орбітальну корекцію

22 липня фахівці групи управління провели дві корекції орбіти модуля «Наука». Перший маневр тривав 17,23 секунди, величина імпульсу склала 1 м/с. Друге ввімкнення двигунів тривало 250,04 секунди, імпульс досяг 14,59 м/с. Маневри допомогли підняти орбіту «Науки». Зараз висота її перигею становить 230 км, апогею — 364 км.

  Модуль «Наука». Джерело: «Роскосмос»

Раніше того ж дня у російських ЗМІ з посиланням на джерела в ракетно-космічній галузі почали з’являтися новини щодо технічних проблем модуля. Зокрема, згадувалося про неполадки в його паливній системі та про те, що запуск його двигунів для підняття орбіти не відбувся. Держкорпорація «Роскосмос» ніяк не прокоментувала ці повідомлення, однак непрямим підтвердженням наявності нештатної ситуації стало перенесення відстикування від МКС модуля «Пірс». Спочатку він був запланований на 23 липня, тепер ця дата змістилася на 24-те.

Якщо 24 липня «Пірс» дійсно буде відстикований від МКС, це стане наочним підтвердженням впевненості «Роскосмосу» в тому, що «Наука» досягне своєї мети. У свою чергу, нове перенесення означатиме, що фахівцям не вдалося розв’язати всі проблеми.