Наслідки вибуху у Бейруті з космосу

4 серпня в порту міста Бейрут стався потужний вибух, який спричинив загибель 135 осіб (інформація про кількість загиблих не є остаточною). Близько 5 тисяч отримали поранення, кілька кварталів міста були повністю зруйновані. Ліван втратив свій стратегічний запас зерна. Загальна сума збитків оцінюється у мільярди доларів.

Представлені зображення були отримані різними супутниками, які належать компаніям Planet, Maxar, ImageSat International, а також «Роскосмосу». Вони демонструють масштаб руйнувань у ліванській столиці. На знімках можна побачити 70-метрову вирву, залишену після вибуху, перевернутий корабель Orient Queen та фундаменти будівель, знесених ударною хвилею.

Повідомляється, що причиною катастрофи стали 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри), які були конфісковані з російського судна ще у 2014 році й відтоді зберігалися на складі у порту. Ця речовина може використовуватися як азотне добриво та як компонент для виготовлення вибухівки. За різними оцінками, загальна енергія вибуху склала від 1 до 3 кілотонн у тротиловому еквіваленті, що можна порівняти з потужністю вибуху тактичного ядерного заряду.

За матеріалами https://cosmiclog.com