NASA зруйнує водневий бак SLS

Космічні технології

Цього року інженери NASA та Boeing провели серію з 37 випробувань тестового екземпляра водневого бака надважкої ракети SLS. Їхньою метою була симуляція навантажень, яких він зазнаватиме під час запуску цього носія. 39-метрова конструкція успішно витримала всі перевірки. Проведені після тестів обстеження не виявили жодних тріщин або пошкоджень.

Тепер NASA планує провести нове випробування бака, яке стане для нього фінальним. Інженери будуть випробовувати його доти, доки він не почне руйнуватися. Тест має визначити межу міцності конструкції та виявити її найслабші місця. За словами представників аерокосмічного агентства, це буде найбільший в історії тест на руйнування паливного бака ракети. Отримана під час нього інформація буде використана під час планування пілотованих місій з використанням SLS, а також стане в пригоді при створенні нових носіїв.

Водневий бак є частиною першого ступеня SLS. Його висота становить 39 м, діаметр — 8,3 м. Він вміщує понад 2 млн літрів рідкого водню, який буде використовуватися як пальне для чотирьох двигунів RS-25. Під час запуску вони працюватимуть протягом 8 хвилин, допомагаючи розігнати корисне навантаження до першої космічної швидкості.

За матеріалами https://www.nasa.gov