NASA змоделювала танення льодовиків Гренландії

Новини астрономії, астрофізики та космології

Використовуючи дані, зібрані у межах місії Operation IceBridge, фахівці NASA змоделювали наслідки танення льодовиків Гренландії до кінця тисячоліття. Результати дослідження свідчать, що цей процес призведе до більш серйозного підвищення рівня моря, ніж вважалося раніше.

Загалом фахівці протестували три основні моделі. Перша передбачала, що наприкінці 21 століття людство зможе серйозно знизити викиди парникових газів у порівнянні з поточним рівнем. Другий, ґрунтувався на сценарії поступового зниження темпів викидів із його поступовою стабілізацією до 2100 року. Третя модель, ґрунтувалася на найнегативнішому прогнозі, згідно з яким процес збільшення концентрації газів триватиме із сучасними темпами.

Загалом дослідники запустили на суперкомп’ютері по 500 симуляцій кожної з трьох моделей. Результати виявилися такими:

  • Найбільш сприятливий сценарій зі зменшенням викидів передбачає, що до 3000 року льодовиковий щит Гренландії втратить від 8% до 25% своєї маси. Це призведе до підвищення рівня моря на висоту до 1,8 м до кінця тисячоліття.
  • Проміжний сценарій передбачає втрату 26% — 57% усієї маси крижаного щита острова.
  • При реалізації найбільш несприятливого сценарію, всі льодовики Гренландії повністю розтануть до 3000 року. Це призведе до підвищення рівня моря на 5,1 — 6,9 м. За словами фахівців, наразі динаміка танення льодовиків відповідає саме цьому сценарію.

За матеріалами https://www.nasa.gov