NASA здійснила успішний прожиг першого ступеня SLS

18 березня спеціалісти Космічного центру ім. Джона Стеніса здійснили прожиг першого ступеня надважкої ракети SLS, який імітує її орбітальний запуск. На відміну від першої (січневої) спроби, цього разу випробування пройшло за планом. Двигуни ступеня загалом пропрацювали 499,6 с.

Прожиг першого ступеня SLS. Джерело: NASA/Robert Markowitz

За словами представників NASA, тест був цілком успішним. Попередній аналіз, зібраних під час прожигу даних, говорить про те, що всі системи відпрацювали штатно та перший ступінь SLS готовий до місії Artemis I, в межах якої надважкий носій відправить до Місяця безпілотний корабель Orion.

Найближчими тижнями інженери почнуть готувати 54-метровий агрегат до транспортування до Космічного центру ім. Кеннеді. Там до нього буде додано твердопаливні прискорювачі, верхній ступінь, корабель Orion та інші компоненти ракети.

Формально запуск місії Artemis I все ще призначений на листопад цього року. Однак, враховуючи двомісячну затримку з проведенням прожигу ступеня, напевно він буде перенесений на наступний рік. За словами представників NASA, вже найближчим часом вони назвуть нову дату старту.

За матеріалами https://www.nasa.gov