NASA запустить перший ізраїльський космічний телескоп

NASA та Ізраїльське космічне агентство (ISA) підписали угоду про співпрацю. У його межах національна аерокосмічна адміністрація допоможе запустити перший ізраїльський космічний телескоп ULTRASAT.

Телескоп ULTRASAT (Концепт). Джерело: Weizmann Institute

Розробка ULTRASAT розпочалася ще у 2010-х роках. Крім ізраїльських наукових установ, спочатку у ній також брала участь Лабораторія реактивного руху NASA. Але пізніше вона вийшла з проєкту з бюджетних міркувань.

ULTRASAT є ультрафіолетовим телескопом з полем огляду у 210 квадратних градусів, здатним вести спостереження в діапазоні від 220 до 280 нм. Його основним призначенням стане пошук транзитних подій, таких як спалахи наднових або злиття нейтронних зір. Протягом 20 хвилин після виявлення спалаху ULTRASAT повідомить інші наземні та орбітальні обсерваторії, що дозволить їм також приєднатися до спостережень. За оцінками авторів проєкту, завдяки своєму дуже великому полю огляду та високій чутливості детекторів, ізраїльський телескоп зможе знаходити близько сотні наднових на рік.

Згідно з нещодавно укладеною угодою з ISA, NASA взяла на себе зобов’язання надати адаптер корисного навантаження та ракету-носій для запуску ULTRASAT. Також організація візьме участь у науковій програмі місії. Наразі ULTRASAT планується запустити на початку 2026 року. Телескоп буде виведено на геостаціонарну орбіту.

Раніше ми писали про те, що телескоп Euclid, який готується до запуску, успішно пройшов електромагнітні тести.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine