NASA запрошує медіа на пуск ракети SLS

NASA продовжує підготовку до пуску надважкої ракети SLS, призначеної для польотів на Місяць. Аерокосмічна адміністрація запрошує американські та іноземні засоби масової інформації акредитуватися для освітлення події. Старт місії Artemis I відбудеться не раніше березня. Акредитація ЗМІ триватиме до 7 лютого.

Стартовий комплекс  39B , звідки запустять SLS
Стартовий комплекс 39B, звідки запустять SLS. Джерело: NASA

Коли відбудеться старт місії Artemis I

Програма дослідження Місяця Artemis невдовзі має розпочатися. Про це свідчить остання заява NASA, була опублікована 18 січня. У ній аерокосмічна адміністрація запрошує медіа висвітлити перший пуск ракети SLS у межах програми Artemis I. Це має бути безпілотний запуск, який виведе на траєкторію до Місяця космічний корабель Orion, європейський службовий модуль та ціле сузір’я малих космічних апаратів.

Влітку 2021-го гігантська ракета SLS була зібрана. І місія Artemis I планувалася на лютий 2022 року. Однак через несправності одного з двигунів запуск був перенесений на весну. Точна дата старту поки невідома. Повідомляється, що станеться це не раніше березня. Однак уже відомо, що запуск буде здійснений зі стартового комплексу 39B.

В агенції вірять, що серйозних перенесень більше не буде. Акредитація журналістів уже розпочалася і триватиме до 7 лютого. Іноземні медіа мають подати свої заявки до 31 січня.

Як акредитуватися на пуск SLS

Зареєструватися як медіа, що акредитоване для участі у передстартових процедурах та запуску SLS, можна онлайн на сайті media.ksc.nasa.gov. Усі питання щодо акредитації можна надсилати на пошту [email protected].

У США ситуація із COVID-19 залишається напруженою. Аерокосмічна адміністрація допустить до участі у запуску тільки обмежену кількість ЗМІ. Крім того, у зоні запуску діятимуть карантинні обмеження. Також NASA слідкує за рекомендаціями від Центра контролю за захворюваннями. У будь-який момент умови участі можуть змінитися.

За матеріалами www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна