NASA відклала запуск місії для вивчення Сонця

Місія IMAP, метою якої є вивчення геліосфери, була запланована на весну 2025 року. Проте тепер космічна агенція оголосила, що її й ще два космічних апарати запустять у космос наприкінці наступного року.

Апарат IMAP. Джерело: spacenews.com

Запуск IMAP відклали

У п’ятницю, 20 грудня, представники NASA заявили, що відклали запуск місії Interstellar Mapping and Acceleration Probe (IMAP). Цей космічний апарат разом із кількома іншими мав бути запущений навесні 2025 року за допомогою ракети Falcon 9. Проте тепер строки реалізації цього проєкту досить туманно позначають на кінець 2025 року.

Після запуску IMAP мав дістатися точки Лагранжа L1 системи Земля-Сонце, розташованої на відстані 1,5 млн км від нас. І там, в умовах, коли всі гравітаційні сили врівноважені, зайнятися вивченням нашого світила. Точніше, вчених цікавить геліосфера — магнітна «бульбашка», створена нашим світилом.

Метою місії IMAP є не тільки отримання чисто наукових даних. Отримана інформація про частинки сонячного вітру також може бути використана для забезпечення безпеки людства. Адже саме ці фактори можуть викликати руйнівні магнітні бурі.

Інше корисне навантаження

Варто зазначити, що IMAP є головним, але не єдиним корисним навантаженням у цьому запуску. Разом із ним у космос мають стартувати ще два апарати. Одним із них є обсерваторія Carruthers Geocorona (раніше відома як Global Lyman-alpha Imager of the Dynamic Exosphere або GLIDE), вивчатиме найвіддаленішу область земної атмосфери, екзосферу, з точки Земля-Сонце L-1.

Другий апарат зветься Space Weather Follow-On (SWFO) L-1. Це місія Національного управління океанічних і атмосферних досліджень для моніторингу сонячної погоди з точки Земля-Сонце L1 для оперативних цілей, включаючи прогноз космічної погоди.

Запуск був замовлений ще 2020 року і початково мав відбутися ще у 2024 році. Проте у 2023-му було оголошено про першу затримку місії. Того ж року стало відомо, що апарат із сонячним вітрилом Solar Cruiser, який планували запустити разом з IMAP у космос, не летить.

Також спочатку планувалося, що в подорож разом з IMAP має вирушити й дослідник Місяця Lunar Trailblazer. Проте ще у 2022-му було вирішено запустити його разом з апаратом IM-2 в надії, що це вдасться реалізувати ще у 2023 році.

За матеріалами spacenews.com

Новини інших медіа
Як метелик на полум’я: комета C/2024 G3 (ATLAS) в гарячих обіймах Сонця
Астрономи досліджують струмені чорних дір за допомогою Телескопа горизонту подій
Танення криги в Антарктиці може викликати посилення вулканічної активності
Туристам пропонують квитки на сонячне затемнення 2027 року в Єгипті
Запуск ракети New Glenn скасували з технічних причин
Hubble зазнімкував джети новонароджених зір в туманності Оріона
Небезпечний маневр: супутники SpaDeX зблизились до трьох метрів на висоті 475 км
На апараті Blue Ghost буде прилад для вивчення надр Місяця
Супутники Starlink «провалилися» на орбіті для зменшення яскравості
Пряма трансляція дебютного польоту ракети New Glenn