NASA відклала обрання виробника місячного модуля

У квітні минулого року NASA повідомила результати конкурсу Human Landing Services (HLS). У його межах проводили вибір проєкту місячного модуля для програми Artemis. У підсумку організація видала три контракти. Їх отримала SpaceX, а також дві групи компаній, очолювані Blue Origin і Dynetics. За умовами конкурсу, через десять місяців команди претендентів повинні були надати детальні описи своїх проєктів. Після цього експерти аерокосмічного відомства оцінили б їх і вибрали заявку, яка мала б отримати подальше фінансування.

Але відтоді сталася низка важливих подій, які суттєво вплинули на програму Artemis. Конгрес США відмовився виділяти 3,3 млрд доларів, що їх запросила NASA на створення місячного апарата. Замість цього відомство отримало лише 850 млн доларів, чого явно недостатньо для досягнення заявленої мети повернути людину на Місяць у 2024 році.

Керівництво NASA вже визнало необхідність зміни стратегії реалізації програми Artemis з урахуванням нових обставин і наявних фінансових ресурсів. Одним із перших кроків стало те, що організація відклала вибір виробника місячного модуля. Нещодавно три команди претендентів отримали повідомлення про продовження періоду відбору на два місяці. Не виключено, що за цим відбудуться подальші відтермінування.

За матеріалами https://spacenews.com