NASA створить для Місяця годинник, в якому секунди бігтимуть швидше

Уряд США доручив NASA розробити нову систему відліку часу для використання на Місяці. У цьому незвичайному годиннику секунди спливатимуть швидше.

Яким має бути годинник для Місяця
Яким має бути годинник для Місяця? Джерело: phys.org

Новий годинник для Місяця

У вівторок, 2 квітня, уряд США доручив NASA розробити нову систему відліку часу. Цей годинник мають використовувати астронавти на Місяці й він має повністю відповідати умовам цього небесного тіла. При цьому мова зовсім не про радіацію та відсутність атмосфери.

Головний чинник, який мають врахувати американські науковці, — гравітація. Згідно з теорією відносності, чим вона вище, тим повільніше плине час. Для таких відносно невеликих тіл, як Земля та Місяць, це не дуже помітно, але насправді різниця складає 58,7 мікросекунди на добу. Це небагато, проте за роки похибка може бути досить відчутною.

При цьому різниця не залежить від типу годинника. Найточніші пристрої, які використовують коливання атомів, відчуватимуть її навіть гостріше. Американські астронавти на Місяці теж мали годинники, але тоді вони перебували на поверхні лише кілька діб і над цією проблемою ніхто не замислювався.

Коли буде створений новий годинник

Про проблему точного відліку часу в космосі науковці говорять ще відтоді, як на орбіту вивели Міжнародну космічну станцію. Проте в цьому випадку різниця не настільки відчутна. Тож астронавти на борту користуються всесвітнім часом.

Але у випадку з Місяцем так не вийде. Європейська космічна агенція ще минулого року закликала розробити для нього спеціальну систему відліку часу. І йдеться не лише про тривалість секунди. Треба якось узгодити години та дні з тим фактом, що один оберт навколо власної осі наш супутник робить за 29,5 земного дня.

Як це краще реалізувати, наразі невідомо. Проте у NASA є час подумати до 2026 року. Поки що ж зрозуміло тільки одне. Переходу на літній час на Місяці не буде.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine