NASA сформувала загін астронавтів для програми Artemis

Аерокосмічна адміністрація США сформувала групу астронавтів, які почнуть підготовку для участі в майбутніх місячних місіях за програмою Artemis. Їхні імена назвав віцепрезидент країни Майк Пенс на засіданні Національної ради з космосу.

Загін астронавтів для участі в програмі Artemis. Джерело: NASA

Вік учасників групи становить від 32 до 55 років. Вона складається з 9 чоловіків і 9 жінок. Точно таке саме співвідношення в ній між астронавтами, які ще не бували в космосі, і тими, хто має досвід космічних польотів (двоє з них — Віктор Гловер і Кетлін Рубінс — наразі перебувають на борту МКС). Варто зазначити, що це далеко не остаточний список: у майбутньому його майже напевно доповнять новими кандидатами.

Також слід згадати, що недавно NASA озвучила основні наукові завдання місії Artemis III. У її межах спускальний апарат здійснить посадку в районі південного полюса Місяця. Два астронавти (чоловік і жінка) проведуть 6,5 днів на місячній поверхні та встановлять комплект наукової апаратури, а також зберуть щонайменше 30 кг зразків порід. Особливий акцент буде зроблено на відбір і доставлення на Землю кріогенних проб, що містять водяний лід і/або заморожені леткі компоненти.

Схема місії Artemis III. Джерело: NASA

Згідно з поточними планами, місія Artemis III має відбутися 2024 року. Утім, з огляду на небажання американського Конгресу в повному обсязі виділяти кошти, запрошені NASA на розробку місячного спускального апарата, з великою часткою ймовірності, її реалізація буде перенесена на пізніший термін.

За матеріалами https://spaceflightnow.com