NASA розповіла про стан зонда Lucy

16 жовтня NASA відправила у космос апарат Lucy, призначений для вивчення троянських астероїдів Юпітеру. Однак новина про успішний запуск зонда була затьмарена повідомленням про неповне розгортання однієї з його сонячних батарей. Оскільки під час своєї подорожі йому доведеться віддалитися на відстань 853 млн км від Сонця, питання енергопостачання є надзвичайно важливим для місії.

Апарат Lucy в уяві художника. Джерело: NASA

19 жовтня група супроводу місії Lucy опублікувала повідомлення щодо статусу апарата. За словами фахівців, аналіз телеметрії свідчить про те, що одна з його фотогальванічних панелей дійсно розгорнулася не до кінця. Однак вони все одно генерують майже стільки ж енергії, скільки мали би при штатному розгортанні. Оскільки сонячні батареї завжди виготовляються з надлишком площі, щоб компенсувати їхню поступову деградацію та наслідки потрапляння мікрометеоритів, це означає, що зонду має вистачити енергії для виконання наукової програми, навіть коли він досягне орбіти Юпітеру.

Основне занепокоєння викликає сам факт наявності не до кінця розкритої панелі. Зараз фахівці займаються моделюванням, що допоможе визначити, як на її конструкцію вплине ввімкнення основного двигуна під час запланованих корекцій траєкторії (перша подібна операція запланована на середину грудня). Якщо інженери дійдуть висновку, що це не створить особливих проблем, вони не будуть вживати жодних заходів і Lucy продовжить подорож. В іншому разі вони, найімовірніше, спробують повторити спробу розгортання панелі.

За матеріалами: https://spaceflightnow.com