NASA провела випробування системи аварійного порятунку Orion

Космічні технології

2 липня NASA успішно провела випробування системи аварійного порятунку (САП) космічного корабля Orion під час польоту. Система являє собою невелику твердопаливну ракету, яка встановлюється у верхній частині головного обтічника. У разі аварії вона активується та «висмикує» капсулу Orion, відводячи її на безпечну відстань від носія. Після цього обтічник з ракетою відстрілюється, і капсула з астронавтами здійснює спуск на парашутах.

Сьогоднішній тест проходив так. Капсула з вантажем, що імітує екіпаж та корисне навантаження, була запущена за допомогою твердопаливного прискорювача. САП активували на 55 секунді польоту, під час проходження точки максимального динамічного тиску. У цей момент зв’язка була на висоті 9,6 км, рухаючись зі швидкістю 1500 км/год.

Система спрацювала штатно. Ракета відвела капсулу Orion, а потім була відстрілена. Варто зазначити, що під час сьогоднішнього тесту перевірку проходила виключно САП. Для прискорення підготовки випробування інженери NASA прийняли рішення не використовувати парашути.

Самописець NASA, що відстрілюється, розміщений на борту капсули Orion, Джерело: NASA

Разом з тим, як резервне джерело телеметрії, капсула була обладнана 12 самописцями. Після відокремлення САП вони були відстрілені та приводнилися в океан. Прилади оснащені датчиками GPS та радіомаяками, що дозволить пошуковим групам NASA знайти та підібрати їх.