NASA показала відеозапис горіння в невагомості

П’ять років тому NASA розпочала серію експериментів під назвою Saffire (Spacecraft Fire Safety Experiment). Їхньою метою є вивчення фізики поширення вогню в невагомості. Випробування проводяться всередині тестових камер на борту кораблів постачання Cygnus після того, як вони були відстиковані від МКС і готуються увійти до земної атмосфери. Отже, якщо з якоїсь причини експеримент вийде з-під контролю, станції все одно нічого не загрожуватиме.

У січні 2021 року NASA провела вже п’ятий експеримент, метою якого було тестування горіння поліметилметакрилату (плексигласу) при зниженому атмосферному тиску (60 кПа) та підвищеному вмісті кисню (34%). Такі умови можуть виникнути під час далеких космічних місій.

Поданий відеозапис демонструє перебіг експерименту. Тестові зразки виготовлені у формі ребер, щоб продемонструвати поведінку полум’я у ситуації, коли невеликі деталі входять до складу більшої структури. Дослідники виявили, що вогонь за умов невагомості зазвичай активніше розростається на тонкіших зразках (ліва частина), ніж на товстіших (права частина). Встановлені всередині корабля сенсори також відстежували форму полум’я, коливання температури та зміну концентрації кисню. Всі дані, зібрані під час експерименту, були успішно передані на Землю.

За матеріалами https://www.nasa.gov