NASA показала супутник астероїда Еврібат

Команда місії Lucy опублікувала анімацію, яка демонструє супутник астероїда Еврібат (3548 Eurybates). Про його існування вперше заговорили після аналізу знімків, зроблених телескопом Hubble в 2018 році. Повторна зйомка підтвердила, що у малого тіла є компаньйон. Нещодавно він отримав назву «Квета» — на честь мексиканської легкоатлетки, яка запалила вогонь XIX літніх Олімпійських ігор.

Анімація телескопа Hubble, що демонструє супутник астероїда Еврібат. Джерело: NASA/Hubble/K. Noll/SwRI

Еврібат є одним із троянських астероїдів Юпітеру, розташованим у точці Лагранжа L4. У серпні 2027 року його відвідає апарат Lucy. Тому інженери й задіяли Hubble, щоб заздалегідь провести детальне вивчення об’єкта та визначити, чи є у нього супутники або кільця, які становлять загрозу для місії.

Квета має невеликі розміри. За оцінками вчених, її середній діаметр становить близько 800 м. Для порівняння: діаметр самого Еврібата дорівнює 64 км. Орбіта супутника проходить на відстані 2310 км від його поверхні, період обертання дорівнює 82 дням. На думку астрономів, швидше за все, Квета являє собою фрагмент основного астероїда, який утворився в результаті руйнування більшого небесного тіла.

Астероїд Еврібат і його спутник (концепт). Источник: NASA’s Goddard Space Flight Center

Місія Lucy буде запущена 16 жовтня 2021 року. План польоту передбачає, що за час своєї 12-річної космічної подорожі автоматичний апарат вивчить як мінімум вісім малих тіл Сонячної системи, що стане новим рекордом.

За матеріалами: https://www.nasa.gov