NASA опублікувала постер місії Spitzer

Запущений у 2003 році інфрачервоний телескоп Spitzer став однією з найпродуктивніших космічних обсерваторій в історії. За більш ніж півтора десятиліття роботи він зібрав безліч даних і був причетний до низки важливих відкриттів. Телескоп шукав галактики на краю видимого Всесвіту, допоміг ученим зазирнути всередину регіонів активного зореутворення та краще розібратися у структурі Чумацького Шляху. Spitzer використовувався також для вивчення об’єктів Сонячної системи (зокрема, з його допомогою відкрили невідоме раніше кільце Сатурну), а також пошуків екзопланет.

Постер місії Spitzer. Джерело: NASA/JPL-Caltech

На початку 2020 року місія Spitzer була припинена. Однак у NASA не забули про внесок телескопа у вивчення Всесвіту. З нагоди чергової річниці його запуску відомство опублікувало присвячений йому тематичний постер.

Крім самого телескопа Spitzer, постер також демонструє сім планет на тлі зорі. Вони символізують систему TRAPPIST-1, розташовану на відстані приблизно 40 світлових років від Сонця. Вона містить як мінімум сім землеподібних екзопланет, що обертаються навколо червоного карлика. Орбіти трьох із них пролягають у зоні населеності. Spitzer зробив значний внесок у вивчення цієї дивовижної системи: він виявив п’ять із семи її планет, а також допоміг визначити їхню масу та розміри.

За матеріалами https://exoplanets.nasa.gov