NASA опублікувала «гелловінські» постери за 2021 рік

Ось уже кілька років поспіль напередодні Гелловіну американська аерокосмічна адміністрація публікує тематичні постери, присвячені найекстремальнішим куточкам Всесвіту. 2021 рік не став винятком. NASA потішила любителів космосу двома новими роботами.

Перший постер присвячений загадковій темній енергії, на яку припадає до 70% загальної маси-енергії спостережного Всесвіту. Її сутність є предметом запеклих суперечок серед астрономів. Але чим би вона не була насправді, саме завдяки їй Всесвіт розширюється з прискоренням. Якщо воно продовжуватиметься нескінченно, то всі галактики за межами нашого Надскупчення згодом вийдуть за обрій подій і стануть невидимими. А коли згаснуть останні зорі, Всесвіт назавжди порине у темряву.

Гелловінський постер NASA, присвячений темній енергії. Джерело: NASA-JPL/Caltech

На другому постері зображений газовий гігант HD 80606 b. Це дуже незвичайний світ. Він рухається витягнутою 111-денною орбітою, в апоцентрі віддаляючись від своєї рідної зорі на 0,84 а.о. (125 млн км), а в перицентрі наближуючись до неї на відстань 0,03 а.о. (4,5 млн км).

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Гелловінський постер NASA, присвячений екзопланеті HD 80606 b. Джерело: NASA-JPL/Caltech

Оскільки під час зближень із зорею HD 80606 b отримує в 800 разів більше тепла, ніж у період максимального віддалення, вона має вельми екстремальний клімат. Розрахунки показують, що в момент проходження перицентра температура її неосвітленої сторони всього за шість годин збільшується з 527°C до 1227°C. Це призводить до виникнення буревіїв, що досягають швидкості 4 км/с. Можна навіть сказати, що планета кричить — ось тільки в космосі ніхто її не почує.

Ці та інші гелловінські постери NASA доступні для завантаження за посиланням:

https://exoplanets.nasa.gov/alien-worlds/galaxy-of-horrors

Новини інших медіа
Світитися, щоб вижити: як складні молекули виживають у космічних хмарах
Фізики створили «бомбу-чорну діру». Навіщо це потрібно і чи варто хвилюватися?
CubeRover от Astrobotic готовий до польоту на Місяць
Curiosity продірявив брудні залишки висохлого озера на Марсі
Супутники Starlink шкодять радіоастрономії паразитними сигналами
Чи зможе сонячний екран захистити Землю від змін клімату
На невизначений термін: політ Ax-4 відкладений через витік у російському модулі МКС
Три гарячих юпітери біля трьох помаранчевих карликів: нове відкриття астрономів
Астронавт МКС виловив несподівану «здобич» на космічній риболовлі
Perseverance на Марсі зробив сенсаційне відкриття у кратері Єзеро