NASA оцінила небезпеку астероїда Бенну

Використовуючи дані, зібрані місією OSIRIS-REx, а також результати комп’ютерного моделювання, співробітники NASA оцінили ймовірність зіткнення з Землею астероїда Бенну (101955 Bennu). Результати їхнього дослідження були опубліковані в недавньому випуску журналу Icarus.

Астероїд Бенну. Джерело: NASA/Goddard/University of Arizona

Бенну вважається одним із двох найнебезпечніших відомих на сьогодні близькоземних астероїдів. У 2135 році він наблизиться до нашої планети. Сам по собі цей візит не представляє жодної загрози. Однак існує ймовірність, що астероїд пройде через одну з так званих «гравітаційних замкових щілин». У цьому разі орбіта цього об’єкта може зазнати суттєвих змін, що надалі може призвести до його зіткнення із Землею.

У своєму дослідженні вчені намагалися врахувати всі можливі фактори, здатні вплинути на орбіту астероїда. Серед них — нагрівання та охолодження поверхні, вплив гравітації інших тіл Сонячної системи (в розрахунок бралися Сонце, планети, їхні супутники й понад 300 інших астероїдів), тиск міжпланетного пилу та сонячного вітру, періодичні викиди частинок із поверхні й навіть наслідки операції з узяття проби речовини Бенну апаратом OSIRIS-REx.

За підсумками моделювання дослідники дійшли висновку, що найбільш значущою датою в наступному столітті стане 24 вересня 2182 року. Можливість зіткнення астероїда з Землею в цей день сягає 1 до 2700 (0,037%). Загальна ймовірність того, що Бенну зіткнеться з нашою планетою між 2135 і 2300 роками, становить 1 до 1750 (0,057%).

За матеріалами: https://www.nasa.gov