NASA обрала дві місії, щоб вивчати Сонце

Аерокосмічна адміністрація США обрала дві місії, що вивчатимуть Сонце та будуть запущені найближчими роками. Одна з них являтиме апарат для дослідження корони нашої зорі, інша — це рій малих сателітів, які дозволять нам більше дізнатися про сонячний вітер.

Місія HelioSwarm, що вивчатиме Сонце
Місія HelioSwarm. Джерело: Univ. of New Hampshire

Місія MUSE вивчатиме Сонце

10 лютого NASA обрала дві місії з вивчення Сонця, які вона реалізуватиме найближчим часом. Обидві належать до числа тих п’яти проєктів, які зацікавили агенцію у серпні минулого року.

Перша з місій називається Multi-slit Solar Explorer (MUSE). Цей апарат працюватиме на орбіті Землі й спостерігатиме за нашим світилом у дальньому ультрафіолетовому спектрі. Метою його досліджень стане сонячна корона. Ця протяжна верхня частина атмосфери зорі розігріта до мільйонів градусів. І вченим дуже хочеться знати, як вона працює.

MUSE оснащений двома унікальними телескопами. Вони дозволяють апарату отримувати зображення корони Сонця та аналізувати зміни у фізичних та хімічних показниках газу, з якого вона складається. При цьому робити це можна буде у 100 разів швидше, ніж раніше.

HelioSwarm

Друга місія називається HelioSwarm. Вона міститиме один головний апарат, який виконуватиме роль хаба та вісім невеликих зондів. Останні працюватимуть на деякому віддаленні від нього. Разом система здійснюватиме вимірювання магнітного поля та характеристики сонячного вітру. Вчені знають, що турбулентність у ньому допомагає підтримувати температуру всього навкруги. Але як це працює — досі невідомо.

Цікава ця місія і сама по собі. Один центральний апарат та одразу вісім допоміжних, із якими він постійно підтримує бездротовий зв’язок, — такого в космос ще не запускали. Щоправда, щодо строків реалізації проєктів NASA поки що нічого конкретного не каже. Відомо тільки, що і MUSE, і HelioSwarm будуть готові не пізніше лютого 2026 року.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Мінімісяць на два місяці: у нашої планети з’явиться тимчасовий супутник
Американські військові фінансують розробку орбітального десантування вантажів
Науковці створили «хмарний атлас» Марса
Гравітація у космосі може працювати не так, як ми думаємо
Космічне пограбування: астрономи розкрили таємницю зниклого галактичного газу
На вершині світу: місія Polaris Dawn побила півстолітній рекорд висоти
Boeing Starliner повернувся на Землю з двома скафандрами
Чи виникла карликова планета Церера в поясі астероїдів?
Пес Ілона Маска став індикатором невагомості на борту Polaris Dawn
Суперземлі не можуть виникати біля зір із низькою металічністю