NASA надала можливість відправити своє ім’я на Марс

Космічні технології

Наступного року до Червоної планети буде запущений новий марсохід Mars 2020. Він займеться астробіологічними дослідженнями, оцінкою можливої заселеності Марса в минулому та збиранням найцікавіших зразків, які в майбутньому можуть бути повернуті на Землю іншим апаратом. Також апарат доставить на Червону планету перший в історії дрон-вертоліт.

Форма на сайті NASA, яку потрібно заповнити щоб відправити своє ім’я на Марс. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Крім наукових інструментів, на борту Mars 2020 також буде розміщено невеликий мікрочип. Його встановлять на корпусі марсохода й закриють захисним склом. На ньому будуть записані імена людей, які захочуть взяти участь в акції Send Your Name to Mars. Зробити це дуже просто — необхідно ввести в спеціальну форму на сайті NASA своє ім’я, прізвище, країну, поштовий індекс та адресу електронної пошти.

Mars 2020 буде запущено в липні 2020 року. Посадка марсохода запланована на 18 лютого 2021 року. Він має сісти у 49-кілометровому кратері Єзеро. Вважається, що мільярди років тому на цьому місці розташовувалася річкова дельта.

Варто зазначити, що NASA часто використовує акції, подібні до Send Your Name to Mars, для популяризації науки та космічних досліджень. За останні кілька років чіпи з іменами встановлювали на борту апаратів OSIRIS-REx, InSight і Parker Solar Probe.

За матеріалами https://www.nasa.gov