NASA на кілька тижнів припинить зв’язок із марсіанськими місіями

Раз на 26 місяців Марс і Земля розташовуються на орбіті в такий спосіб, що Сонце опиняється на лінії між ними. Подібна конфігурація називається з’єднанням. Наступна така подія відбудеться на початку жовтня.

Схема сполучення Сонця з Марсом. Джерело: NASA

Оскільки наше світило є потужним джерелом випромінювання, здатним повністю заглушити або серйозно спотворити будь-які радіосигнали, що посилаються з Землі, то на період з 2 по 16 жовтня NASA введе мораторій на відряджання команд своїм марсіанським місіям. Проте вони не залишаться без роботи. Ровери Perseverance і Curiosity, що знаходяться на поверхні Червоної планети, займуться погодними вимірюваннями та пошуком пилових смерчів, а зонд Insight продовжить моніторинг сейсмічної активності. Орбітальні місії займатимуться ретрансляцією деяких даних від наземних апаратів, а також продовжать власні програми наукових спостережень.

Повноцінну «відпустку» отримає лише дрон-вертоліт Ingenuity, який не виконуватиме жодних операцій. У середині вересня інженери підняли частоту обертання гвинтів апарату з 2537 до 2700 обертів на хвилину. Це потрібно було для компенсування сезонного зменшення атмосферного тиску. Дрон пройшов успішний статичний тест на розкручування гвинтів, проте спроба підняти його у повітря завершилася невдачею через аномалію в роботі сервомоторів. Тому фахівці групи супроводу мають намір скористатися майбутньою двотижневою перервою, щоб ще раз проаналізувати всі наявні дані та знайти спосіб розв`язання проблеми.

За матеріалами: https://www.nasa.gov