Місія Polaris Dawn побила рекорд висоти орбіти для навколоземної пілотованої місії, який тримався з 1966 року. Вона віддалилася від Землі на відстань у 1400,7 км.
Polaris Dawn був запущений 10 вересня. Незабаром після старту екіпаж розпочав реалізацію дводенного протоколу з підготовки до майбутнього виходу у відкритий космос. Протягом цього часу тиск у кораблі Crew Dragon повільно знижуватиметься, а рівень кисню підвищуватиметься, що сприятиме видаленню азоту з кровоносної системи екіпажу. Це допоможе знизити ризик розвитку декомпресійної хвороби. Паралельно з цим, чотири астронавти виконали першу серію наукових експериментів і протестували систему Starlink.
Спочатку Polaris Dawn був виведений на орбіту з висотою апогею 195 км і висотою перигею 1,216 км (це приблизно втричі вище висоти орбіти МКС). Під час одного з витків корабель здійснив свій перший проліт через Південно-Атлантичну аномалію. Її можна порівняти зі своєрідною «вм’ятиною» в магнітному полі Землі. У цьому регіоні воно значно слабше, що дає змогу більшій кількості високоенергетичних частинок із космосу проникати ближче до нашої планети. Вивчення впливу підвищеного рівня випромінювання на здоров’я астронавтів і роботу бортового обладнання є однією з основних цілей Polaris Dawn.
Після того як екіпаж завершив заплановану на перший день роботу і розташувався на відпочинок, Crew Dragon виконав маневр, під час якого підняв висоту апогею своєї орбіти до 1400,7 км. Отже, корабель побив рекорд висоти в 1372 км, встановлений ще 1966 року місією Gemini. На більшу відстань від нашої планети віддалялися лише 24 астронавти, які літали до Місяця в межах програми Apollo. Востаннє це сталося 1972 року.
Протягом свого другого дня екіпаж Polaris Dawn продовжить збирати дані про радіаційний стан, а також готуватися до виходу у відкритий космос. Він призначений на 12 вересня. Операція відбудеться на висоті 700 км і буде транслюватися в прямому ефірі.