На Сонці стався спалах категорії X2.3

Сонячна пляма AR 3883 породила потужний сонячний спалах. Він уже викликав появу радіоперешкод на Землі.

Спалах на Сонці
Спалах на Сонці. Джерело: NASA / SDO / Helioviewer

Потужний спалах на Сонці

Сонячний спалах класу X стався в регіоні сонячної плями AR 3883 о 15:40 ранку за київським часом (13:40 за Гринвічем) у середу вранці (6 листопада). Сонячні плями — це темні, холодні місця на Сонці, які мають розмір планет і показують, де сильне магнітне поле Сонця підіймається до його поверхні. Це був найсильніший спалах в області сонячних плям.

Як повідомляє Spaceweather.com, вчені чекають на отримання даних від коронографа на спільному космічному апараті NASA / Європейської космічної агенції Solar and Heliospheric Observatory (SOHO), щоб визначити, чи вплине корональний викид маси на Землю. Він складається з магнітного поля і плазмових шлейфів, і якщо вони досягнуть нашої планети, то можуть призвести до геомагнітної бурі, яка, можливо, спричинить полярні сяйва, також відомі як північне сяйво.

Класифікація сонячного спалаху

Сонячні спалахи класифікуються за 4-рівневою шкалою, де кожен клас у десять разів потужніший за попередній. Спалахи класу X є найпотужнішими, а клас нижче — клас M. Число, яке супроводжує літеру, позначає потужність окремого спалаху, в цьому випадку — 2.3.

За даними Центру прогнозування космічної погоди (SWPC) Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), за шкалою космічної погоди спалах мав рівень R3-Strong. Ця шкала є специфічною для радіоактивних відключень і позначає різні види впливу сонячних спалахів на Землю. 

Радіочастотні перешкоди

У цьому випадку, при такій інтенсивній кількості ультрафіолетового (УФ) випромінювання, що супроводжувало спалах, за ним сталося короткохвильове радіовідключення, яке порушило високочастотні радіосигнали в різних частинах Атлантичного океану в Південній півкулі, в тому числі у Південній Америці та Африці.

Синоптики SWPC кажуть, що Сонце ще не засинає. Залишається підвищена ймовірність нових спалахів силою R1-R2 (від малої до помірної), а також ймовірність нових подій на рівні R3.

За матеріалами www.space.com

Новини інших медіа
«Паразити неба»: малі астероїди виявились вкрай небезпечними для Землі
Зіткнення в сусідній галактиці: чорна діра «обстріляла» загадковий об’єкт
Як у гігантської комети: астрономи виявили хвіст у екзопланети
Пилові бурі на Марсі можуть поглинути всю планету
SpinLaunch запустила супутник «пострілом гармати» з прискоренням 10000G
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип