Ввечері 23 лютого на Сонці стався потужний спалах класу Х. Жорстке випромінювання від нього вразило область над тихим океаном. Корональний викид маси теж відбувся, але Землі не загрожує.

Спалах на Сонці
23 лютого о 21:45 за київським часом супутник GOES-19 зафіксував на Сонці спалах потужністю Х2.0, тобто він належить до найпотужніших. Відбувся він над групою плям 4001, яка саме наближувалася до північно-західного краю сонячного диска.
Спалах породив велику кількість ультрафіолетового випромінювання, яке досягло поверхні Землі й спричинило короткочасне зникнення радіозв’язку над Тихим океаном. А от корональний викид маси, здатний спричинити потужну магнітну бурю за кілька днів, наразі нашій планеті не загрожує.
Значний шматок від нашого Сонця таки відділився внаслідок вибуху, однак полетів не в бік нашої планети.
Тривала пауза
Насправді ж найцікавіше у поточному спалаху, що він відбувся через 53 земні доби після попереднього спалаху класу Х. Той спостерігався над регіоном 3947 4 січня і досяг сили Х1.8. Звичайно, між ними була купа значно менш масштабних подій.
Але такий довгий проміжок дійсно здається дивним. Адже зараз у нас максимум сонячного циклу, який до того ж значно інтенсивніший за попередні. Цілком можливо, що ми чогось не знаємо про поведінку нашого світила.
За матеріалами www.spaceweatherlive.com, www.spaceweather.com