На парашуті Mars 2020 знайшли зашифроване послання

Декілька днів тому NASA опублікувала дивовижний відеозапис входу в марсіанську атмосферу та наступну посадку місії Mars 2020. Серед іншого на відео демонструвався й момент розкриття купола парашута. Як виявилося, червоно-білий візерунок, що його покривав, ніс у собі зашифроване послання, підготовлене одним зі співробітників Лабораторії реактивного руху (JPL).

Висаджування ровера Perseverance. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Під час створення парашута спускального апарата, інженери вирішили нанести на купол якийсь малюнок, щоб мати можливість відстежити його орієнтацію в момент розгортання. Тоді інженер Йєн Кларк (Ian Clark) і запропонував зашифрувати у ньому якесь секретне повідомлення.

Після того як NASA розповіла про існування послання, інтернет-спільнота взялася за його розшифрування. На це пішло лише кілька годин. Виявилося, що червоно-білий візерунок на розкритому куполі парашута є зашифрованою двійковим кодом фразу «Наважтеся на великі вчинки» («Dare mighty things»). У повідомлення також включені географічні координати, які вказують на точку, розташовану за три метри від входу до центру для відвідувачів JPL.

Розшифрування послання на парашуті Mars 2020. Джерело: ASA / JPL-Caltech

Візерунок на парашуті — далеко не єдина «пасхалка» місії Mars 2020. Ми вже розповідали про деякі з них в окремому матеріалі. Також варто сказати, що співробітники JPL пообіцяли нові «сюрпризи від розробників», які стануть доступними для виявлення після того, як ровер розгорне свій маніпулятор та вирушить у першу подорож.

За матеріалами https://phys.org