Трамп пообіцяв астронавтам Artemis II розкрити правду про НЛО

Екіпаж історичної місії Artemis II здійснив ще одну важливу подорож — цього разу до Овального кабінету Білого дому. Рід Вайзман, Віктор Гловер, Крістіна Кох та представник Канадської космічної агенції Джеремі Гансен, одягнені у фірмові сині куртки, зустрілися з президентом Дональдом Трампом.

Сцена зустрічі була символічною: за знаменитим столом розмістили позолочену модель Місяця, подаровану адміністратором NASA Джаредом Айзекманом, та деталізований макет ракети Space Reactor-1 Freedom. Президент висловив своє захоплення сміливістю команди: «Я не знаю, як вони це роблять. Я б не хотів опинитися на їхньому місці. Але саме такі люди роблять нашу країну великою».

НЛО та бази на Місяці

Під час спілкування з пресою фокус уваги змістився на майбутні кроки людства в космосі та урядові ініціативи. Трамп нагадав про створення Космічних сил під час свого першого терміну та несподівано підтвердив намір оприлюднити засекречені матеріали щодо НЛО. Крім того, він оптимістично оцінив перспективи нової висадки людини на Місяць вже найближчим часом, уникаючи при цьому категоричних обіцянок: «Ми не любимо говорити «однозначно», щоб потім не виправдовуватись у разі невдачі. Але шанси дуже хороші, й ми це затвердили».

Своєю чергою Джаред Айзекман поділився конкретним розкладом космічної агенції. За його словами, старт амбітної місії Artemis III запланований на кінець 2027 року, а тріумфальне повернення астронавтів на місячну поверхню очікується вже у 2028-му. Він також підкреслив, що штаб-квартира NASA залишиться у Вашингтоні, оскільки перебування в столиці дає програмі стратегічні переваги.

Подія в Києві на перетині мистецтва, космосу та технологій! Дізнатися більше

Науковий тріумф у тіні земної політики

Як часто буває в сучасних реаліях, чиста наука не змогла повністю уникнути політичного контексту. Зустріч швидко переросла у хаотичну пресконференцію. Поки астронавти стояли поруч із ретельно нейтральними виразами облич, президент відповідав на запитання про конфлікти в Ірані та Україні, рішення Верховного суду та суперечки з колишнім директором ФБР.

Подібний контраст спостерігався і під час самої місії Artemis II. Історичний момент 6 квітня, коли космічний корабель досяг безпрецедентної відстані від Землі, облетівши темний бік Місяця, у медіапросторі був частково затьмарений різкими політичними заявами президента щодо ситуації на Близькому Сході.

Наступна зупинка — Марс

Попри складний політичні обставини, космічні досягнення США залишаються безперечним приводом для гордості. Спостерігаючи за історичним запуском місії разом із держсекретарем Марко Рубіо, Трамп назвав політ яскравим доказом технологічного лідерства нації.

Вітаючи астронавтів із видатним досягненням, президент чітко окреслив фінальну мету поточного етапу освоєння космосу: «Ми зробимо це знову на Місяці. Наступний крок — Марс!».

Раніше ми пояснювали, чому люди знову повертаються на Місяць.

За матеріалами CNN

Новини інших медіа
Чорні діри постійно поглинають одна одну для виживання
Прихована загроза у космосі: як виявити супутник із ядерною зброєю
Космічні самітники виявились попередниками зоряних систем
Нейтрино можуть народжуватися всередині загадкових червоних точок
Ядерну батарею для супутників вперше випробовують у космосі
В архівах TESS вперше виявили планету методом мікролінзування
Космічний апарат NASA New Horizons успішно вийшов із найдовшої гібернації та перебуває у справному стані
Вибухи феєрверків на День незалежності у США помітили з борту МКС
Відставка після тріумфу Artemis II: Джеремі Гансен залишає загін астронавтів
Найбільша пара чорних дір утворила гігантську порожнечу