"Місяць-25" пройшов акустичні випробування

RSC Energia провела серію акустичних випробувань модуля спуску міжпланетного космічного корабля Luna-25 для перевірки його здатності витримувати вібрації, які він буде проходити під час запуску і виходять на орбіту.

У тестах використовувалася камера, встановлена на окремому фундаменті. Його стінки товщиною півметра, всередині є отвори у вигляді акустичних мундштук. Він може досягати звукового рівня 160 децибел (у незахищеної людини цей рівень може викликати розрив легенів і барабанних перетинок). Сила впливу звукових коливань на пристрій визначається встановленими на ньому датчиками, з'єднаними проводами з станціями управління.

Згідно з заявою, опублікованою на сайті державної корпорації «Роскосмос», випробування пройшли успішно. Інформація з датчиків і подальший візуальний огляд показали, що посадка витримала вібрації.

Луна-25 приземлиться в південному полярному регіоні нашого природного супутника біля Богуславського кратера. Його основними завданнями буде вивчення складу і властивостей реголіту (в першу чергу – оцінка масової частки замерзлої води і летючих речовин в місячному грунті), а також вивчення місячної екзосфери – дуже розріженої газової оболонки Місяця. На даний момент запуск місії запланований на осінь цього року.

За матеріалами: https://www.roscosmos.ru