«Місячний снайпер» залишив навколоземну орбіту

Космічний апарат SLIM, також відомий, як «Місячний снайпер», успішно залишив навколоземну орбіту та найближчим часом здійснить перший проліт Місяця. Про це йдеться в повідомленні Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA).

Апарат SLIM (концепт). Джерело: JAXA

Апарат SLIM був запущений 6 вересня, як попутний вантаж, разом з рентгенівським телескопом XRISM. Основне завдання зонда полягає в тестуванні технології точної посадки на Місяць. Він повинен буде сісти в заданій точці поблизу кратера Шиолі з точністю до 100 метрів. Саме завдяки цьому він і отримав своє неофіційне прізвисько «місячний снайпер».

Корисне навантаження SLIM складається з декількох камер, а також пари мікророверів. Один з них буде переміщатися по Місяцю за допомогою стрибків, інший зможе змінювати свою форму. І SLIM, і мікроровери розраховані на роботу на місячній поверхні протягом одного місцевого дня (14 земних днів).

Після запуску SLIM поступово нарощував апогей своєї орбіти, а також тестував обладнання. 30 вересня, коли апарат перебував на висоті 660 км над південною частиною Атлантичного океану, він виконав критично важливий маневр. SLIM на 39 секунд активував свої двигуни. Операція завершилася успіхом, дозволивши йому покинути околиці Землі. Уже 4 жовтня SLIM здійснить перший близький проліт Місяця.

SLIM
Земля, зазнімкована японським посадковим апаратом SLIM. Японське агентство аерокосмічних досліджень опублікувало цей знімок 21 вересня 2023 року. Джерело: JAXA

Майбутній візит до Місяця стане лише першим кроком на шляху до виходу на постійну орбіту навколо нього. Щоб заощадити паливо, яке ще знадобиться для посадки, фахівці місії вирішили спрямувати SLIM за т. зв. довгим маршрутом.

Після прольоту Місяця, SLIM почне віддалятися від супутника, щоб через кілька місяців знову повернуться до нього. Далі, апарат виконає низку маневрів, які дадуть йому змогу вийти на навколомісячну орбіту. Очікується, що це станеться наприкінці цього — початку наступного року. Ще через один — два місяці SLIM спробує здійснити м’яку посадку на Місяць. У разі успіху, Японія стане п’ятою країною, яка досягне подібного результату.

За матеріалами https://www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine