Місію «Чандраян-3» запустять 14 липня

Місію «Чандраян-3» буде запущена 14 липня 2023 року. Про це йдеться в заяві, зробленій Індійською організацією космічних досліджень (ISRO).

Технічне влаштування «Чандраян-3»

«Чандраян-3» стане другою спробою Індії здійснити м’яку посадку на Місяць. Місія вирушить у космос 14 липня. Вона буде запущена за допомогою ракети LVM3 з території Космічного центру імені Сатіша Дхавана.

Ракета LVM3. Джерело: ISRO

Апарат складається з перелітного модуля та спускальної платформи з місяцеходом. Маса перелітного модуля становить 2148 кг. Він повинен буде вивести «Чандраян-3» на 100-кілометрову селеноцентричну орбіту.

Після відокремлення спускальної платформи, перелітний модуль залишиться на орбіті та буде використовуватися як ретранслятор даних. Крім того, він оснащений науковим інструментом SHAPE. Прилад займеться вимірюванням спектральних і поляриметричних характеристик Землі. Ці дані стануть у пригоді вченим, які вивчають землеподібні екзопланети.

«Чандраян-3». Джерело: ISRO

Маса спускальної платформи становить 1752 кг (з урахуванням 26-кілограмового ровера). Вона спробує здійснити посадку на території південного полярного регіону Місяця. У разі успіху Індія стане четвертою в історії країною, якій вдалося здійснити цю операцію. Наразі посадку заплановано на 23 серпня.

Платформа «Чандраян-3» оснащена науковими інструментами, призначеними для вивчення теплових характеристик місячного реголіту, властивостей приповерхневої плазми та сейсмічної активності. Також на борту платформи розташований кутниковий відбивач.

Що стосується ровера, то він оснащений інструментами, призначеними для проведення досліджень мінералогічного складу місячної поверхні. І місяцехід, і платформа розраховані на роботу протягом одного місячного дня (14 земних діб).

Друга спроба Індії досягти Місяця

Нагадаємо, що перша спроба посадити індійський апарат на Місяць відбулася у вересні 2019 року. Це завдання було покладено на спускальну платформу «Вікрам». Вона успішно відокремилася від орбітального модуля «Чандраян-2» і розпочала зниження. Але коли платформа перебувала на висоті лише кількох кілометрів від місячної поверхні, стався збій у роботі гальмівного двигуна. У підсумку «Вікрам» зазнав аварії.

Спускальна платформа «Вікрам» і ровер «Праг’ян» місії «Чандраян-2». Джерело: ISRO

Після цієї невдачі ISRO ухвалила рішення повторити спробу посадки. Спочатку «Чандраян-3» планували відправити до Місяця ще 2020 року, але через наслідки пандемії коронавірусу COVID-19 і різні технічні складнощі запуск у підсумку перенесли на три роки.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine