Місія Crew-1 вирушила на МКС

Сьогодні, 16 листопада о 2 годині 27 хвилин за київським часом (0:27 UTC), з космодрому на мисі Канаверал стартувала ракета Falcon 9, яка вивела на низьку навколоземну орбіту космічний корабель Crew Dragon з чотирма членами місії Crew-1: астронавтами NASA Майклом Хопкінсом, Віктором Гловером і Шеннон Уокер (Michael Hopkins, Victor Glover, Shannon Walker), а також представником JAXA Соїті Ногуті. Перший ступінь ракети здійснив успішну посадку на автономну баржу в Атлантичному океані.

Crew Dragon зістикується з МКС уранці 17 листопада. Чотири астронавти проведуть на борту орбітального комплексу 180 днів. Планується, що вони повернуться на Землю в травні наступного року.

Запуск став важливою віхою для компанії SpaceX. Всього кілька днів тому NASA завершила сертифікацію Crew Dragon для регулярних пілотованих орбітальних польотів. Це не лише означає, що аерокосмічній адміністрації США більше не доведеться купувати місця для астронавтів на російських «Союзах», але й відкриває шлях до місій на МКС за приватними замовленнями. Перша з таких місій запланована на жовтень 2021 року. Одним із пассажирів корабля стане режисер Даг Лайман (Doug Liman), а другим — кіноактор Том Круз (Tom Cruise). Під час польоту вони збираються зняти кілька сцен для майбутнього фільму.