Місце посадки Apollo 12 «очима» LRO

19 листопада 1969 року місячний модуль Apollo 12 здійснив посадку в західній частині Океану Бур. На борту перебували астронавти Чарльз Конрад і Алан Бін (Charles Conrad, Alan Bean). Вони стали третьою та четвертою людиною в історії, які залишити свої сліди на поверхні Місяця.

Місце посадки Apollo 12 (фото LRO). Джерело: NASA/GSFC/University of Arizona

На честь 51-ї річниці цієї події команда супроводу місії LRO опублікувала наведене зображення. Воно демонструє місце посадки Apollo 12. На ньому добре видно посадковий ступінь місячного модуля, залишені астронавтами сліди та місце установки комплекту наукового обладнання ALSEP.

Також на фото потрапив космічний апарат Surveyor 3, який здійснив м’яку посадку на Місяць 20 квітня 1967 року. Це не випадковість. Район висадки експедиції був спеціально підібраний так, щоб астронавти могли вивчити один із автоматичних розвідників, що провів кілька років на поверхні нашого природного супутника. Вчених цікавило, як тривале перебування в таких несприятливих умовах зовнішнього середовища вплинуло на конструкційні матеріали.

Surveyor 3 на Місяці. Джерело: NASA

Чарльз Конрад і Алан Бін провели на Місяці 31 годину. Вони здійснили два виходи на поверхню загальною тривалістю 7 годин 45 хвилин. Астронавти зібрали понад 30 кг місячних порід, а також від’єднали кілька деталей від космічного апарату Surveyor 3. Експедиція повернулася на Землю 24 листопада 1969 року.

За матеріалами: https://www.lroc.asu.edu