Мільйон людей приєдналися до акції «штурму Зони 51»

Космічні технології

27 червня спільнота Shitposting cuz im in shambles, що спеціалізується на різноманітних мемах і жартах, створила у Facebook зустріч під назвою «Штурмуємо «Зону 51». Вони не зможуть зупинити нас усіх» (Storm Area 51, They Can’t Stop All of Us). Мета, запланованого на 20 вересня заходу, описується таким чином: «Зустрічаємося біля туристичного центру «Зони 51» і координуємо прорив. Якщо ми бігтимемо в стилі «Наруто», то будемо швидше за їхні кулі. Подивімося на прибульців».

Туристичний центр «Зони 51». Джерело: Washington Post

Очевидно, ініціатори заходу не підозрювали, якою популярністю він користуватиметься. Станом на 15 липня понад мільйон осіб збиралися взяти участь у «штурмі». Ще 880 тисяч «цікавляться» зустріччю. Про всяк випадок модератор групи залишив повідомлення для уряду, зазначивши, що захід є просто жартом і він не несе жодної відповідальності в тому разі, якщо хтось справді наважиться штурмувати «Зону 51».

«Зоною 51» називають військовий об’єкт, розташований у штаті Невада на південному березі сухого солоного озера Грум-Лейк, що вважається частиною бази ВПС Едвардс. Доступ у повітряний простір над цією територією обмежений. Тривалий час призначення об’єкта, як, утім, і сам факт його існування були засекреченими. Це викликало безліч конспірологічних теорій, згідно з якими «Зона-51» є місцем, де американський уряд вивчає прибульців і інопланетні космічні кораблі, що зазнали аварії.

Однак у 2013 році Міноборони США розсекретило низку документів, які пролили світло на історію бази. Виходячи з них, «Зона-51» є полігоном для експериментальної техніки та літальних апаратів. Свого часу там проходили випробування новітніх (на ті часи) розвідувальних літаків U2 та A2, літака-невидимки F-117, а також тестувалися радянські літаки, які опинилися в руках американських військових. Утім, це не надто переконало уфологів і різноманітних конспірологів, які вважають, що далеко не всю техніку, яку випробовують у «Зоні 51», створено людьми.