«Медвежьи озера» намагалися заглушити трансляцію «Суспільного» через супутник

13 березня сигнал українського мовника «Суспільне» намагалися заглушити. Джерело перешкод розташовувалося на території центру космічного зв’язку «Медвежьи озера» у Підмосков’ї.

Центр, з якого намагалися заглушити сигнал
Центр, з якого намагалися заглушити сигнал. Джерело: corp.suspilne.media

Сигнал «Суспільного» намагалися заглушити

Український мовник «Суспільне» зазнав втручання у трансляцію своїх каналів через супутник. Інформація про це з’явилася на офіційному сайті компанії. Відповідно до неї, трансляцію теле- та радіосигналів намагалися заглушити 13 березня.

У компанії повідомляють, що джерело перешкод розташовувалось на території центру космічного зв’язку з промовистою назвою «Медвежьи озера» у Підмосков’ї. Ціллю атаки був супутник фірми Astra, через який ішла трансляція.

Повідомляється, що протягом години була блокована трансляція каналів «Перший», «Суспільне Культура», «Суспільне Крим», «Суспільне Новини», «Суспільне Спорт» і радіостанцій «Українське Радіо», «Радіо Промінь», «Радіо Культура», «Радіоточка». Згодом трансляцію відновили.

Минулі спроби

Відомо, що в ніч на 14 березня росія також атакувала дронами радіовежі у прикордонних районах України. Тож, вочевидь, це скоординована акція, що має на меті послабити інформаційний вплив України на світ.

Ця акція вже не перша. Передавання сигналів «Суспільного» через супутники вже намагалися заглушити 9 листопада 2023 року. Воно перервалося об 11:07, але вже о 12:56 було поновлене. Тоді намагалися заглушити сигнал й підмінити контент. Водночас у цифровому етері Т2 й кабельних мережах трансляція тривала без змін.

За матеріалами corp.suspilne.media

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine