Марсохід Perseverance перебрався на нову ділянку. Цього разу він досліджуватиме регіон під назвою «Крокодиллен», який справді певним чином пов’язаний із цими рептиліями. Апарат шукатиме там осадові породи, які містять сліди життя.

Регіон Крокодиллен
Команда, що працює з марсоходом Perseverance, повідомила, що він починає дослідження нової ділянки, яка отримала назву «Крокодиллен». Це невеличке плато площею у 30 га і справді має віддалений зв’язок із цими рептиліями.
Свою назву Крокодиллен отримав на честь гірського масиву на норвезькому острові Принс-Карл-Форланд, на який дуже схожий. А назва того масиву дійсно означає «крокодил». Варто сказати, що фахівці NASA взагалі дають об’єктам на Червоній планеті цікаві назви. Наприклад, до цього Perseverance досліджував місцевість під назвою Пагорб Відьминого Горішника.
Взагалі все це — околиці кратера Єзеро, і якби маршрут Perseverance пролягав на Землі, то його можна було б якщо не пройти, то проїхати на машині за один день. Проте на Марсі відкриття можуть зустрітися на кожному кроці.
Чим цікаве нове місце
Хоча крокодилів на Марсі немає, вчені вважають, що нове місце роботи Perseverance є дуже перспективним з погляду пошуку життя. Тамтешні породи являють собою проміжний етап між стародавніми вулканічними каменями кратера Єзеро і тим, з чого складається навколишня місцевість.

Магазин від Universe Space Tech
Комплект журналів Сонце, Місяць та Марс
До товаруПопередні дослідження вже виявили на цьому плато глину. Вона може утворюватися тільки за наявності води, що тече. Крім того, ця порода, що складається з дуже дрібних частинок, добре консервує біологічні зразки, тож якщо десь і шукати сліди стародавнього життя, то саме у ній.
Крім того, у породах, що складають Крокодиллен, виявили олівін і карбонати. І якщо перший є звичайним вулканічним матеріалом, то другі утворюються тільки у воді, тож, досліджуючи їх, можна багато дізнатися про часи, коли Марс був теплішим і вологішим.
Зразки Perseverance
Формація Крокодиллен є навіть більш давньою, ніж сам кратер Єзеро. Тож якщо там знайдуть сліди життя, то вони будуть датуватися більш ранніми часами, ніж усе, що було знайдене досі. І це ставить команду марсохода перед цікавим вибором.
Однією з найголовніших задач Perseverance є збір та консервація зразків для відправлення їх у земні лабораторії. Станом на 2025 рік він уже запечатав два зразки реголіту з поверхні, три контрольні порожні й один зразок атмосфери. Основний же його доробок на сьогодні — 26 кернів порід із глибини, які й будуть вивчати особливо уважно.
Проте запечатані з них лише 25, а один лишається незакритим. Річ у тім, що загалом порожніх контейнерів залишилося лише 7, а перспективних місць для відбору зразків ще багато. Тож щодо останнього зразка, який містить сферули, що можуть бути свідченням зіткнення з метеоритом, вчені ще вирішують.
Зразок відібрали тільки 28 квітня і якщо у Крокодиллені знайдуть щось, що з високою ймовірністю міститме органіку, його викинуть і на його місце візьмуть новий керн. Робота ровера на Пагорбі Відьминого Горішника була дуже продуктивною. Там він знайшов сліди стародавнього водоспаду і відібрав з нього сліди глини. Тож науковці сподіваються, що і на новому місці ситуація буде не гіршою.
За матеріалами phys.org