LRO зазнімкував спускальний модуль «Чан’е-5»

7 лютого американський зонд LRO, що перебуває на селеноцентричній орбіті, зазнімкував спускальний модуль китайського апарата «Чан’е-5», який залишився на Місяці. На знімку він має вигляд яскравої цятки, що відкидає досить довгу тінь.

Спускальний модуль «Чан’е-5». Джерело: NASA/GSFC/Arizona State University

«Чан’е-5» здійснив посадку 1 грудня минулого року в північно-східній частині Океану Бур. Після проведення операції зі взяття проби місячного ґрунту злітний ступінь успішно стартував із поверхні Місяця. Через два дні він зістикувався з орбітальним зондом і перевантажив на нього капсулу із зібраними зразками.

15 грудня 300-кілограмова капсула «Чан’е-5» здійснила посадку на території автономного району Внутрішня Монголія. Після її відкриття інженери виявили, що апарату вдалося доставити на Землю 1731 г місячного ґрунту. Подібна операція була проведена вперше з 1976 року (після польоту радянського апарата «Луна-24»). Ще одна цікава деталь полягає в тому, що на капсулі, яку повертали, були зерна рису. Надалі деякі з насінин, що побували на Місяці, вдалося успішно проростити.

За матеріалами https://www.lroc.asu.edu