LRO сфотографував «Чан’е-5»

1 грудня посадковий модуль китайської місії «Чан’е-5» успішно сів у північно-східній частині Океану Бур. Наступного дня американський космічний апарат LRO пролетів над цим регіоном. NASA скористалася можливістю сфотографувати китайського автоматичного розвідника.

Космічний апарат «Чан’е-5» (фото LRO). Джерело: NASA/GSFC/University of Arizona

На знімках, зроблених LRO, можна побачити яскраву пляму, що відповідає місцю посадки «Чан’е-5», а також помітити тінь, відкинуту посадковим ступенем. Також американський апарат отримав загальне зображення місцевості. На ньому добре видно розташований південніше посадкового майданчика базальтовий масив. Він також присутній на панорамах місячної поверхні, переданих китайським зондом.


Попередній знімок місця посадки «Чан’е-5», зроблений LRO з більшою роздільною здатністю. Джерело: NASA/GSFC/University of Arizona

Варто відзначити, що знімок «Чан’е-5» був зроблений ще до старту злетного модуля. Тому можна припустити, що в майбутньому LRO сфотографує цю ділянку повторно. Це дозволить оцінити, чи вплинув якимось чином реактивний струмінь двигунів модуля на навколишню поверхню.

За матеріалами: https://www.lroc.asu.edu