На представлених зображеннях, отриманих апаратом LRO, видно 85-кілометровий кратер Комаров, розташований на південно-східному узбережжі Моря Москви на звороті Місяця. Кратер був названий на честь радянського льотчика-космонавта Володимира Комарова, який загинув під час випробувань космічного корабля «Союз-1» у квітні 1967 року.
Кратер Комаров утворився приблизно 3,9 млрд років тому. Ударна структура цікава своєю складною формою з великим виступом на півночі, що надає їй форму груші. Західна частина кратера колись була затоплена потоками лави, що згладив її поверхню. Швидше за все, цей процес був пов’язаний із формуванням моря Москви.
Частина кратера, що залишилася, покрита характерними борознами, що надають йому деяку візуальну подібність з розтрісканим брудом на дні висохлої водойми. Вони мають досить великі розміри: довжина найбільшої борозни, яку можна побачити в центрі основного знімка LRO, становить 2500 м, глибина – 500 м.
На думку планетологів, весь цей комплекс структур утворився внаслідок підйому поверхні, спричиненого вулканічними процесами. Після того, як магма застигла, дно кратера опустилося, що призвело до появи борозен.
За матеріалами: http://lroc.sese.asu.edu