Китай визнав втрату супутника Chinasat 18

Компанія China Satcom офіційно підтвердила втрату супутника зв’язку Chinasat 18, запущеного 19 серпня 2019 року за допомогою ракети «Чанчжен-3B», яка відпрацювала в штатному режимі і вивела космічний апарат на задану геоперехідну орбіту. Проте після його відділення від носія центр управління так і не зміг встановити контакт із супутником.

Chinasat 18. Джерело: China Space News

Численні спроби зв’язатися з апаратом так ні до чого й не привели. Подальше розслідування показало, що у нього, найімовірніше, повністю вийшла з ладу система енергопостачання. За даними супутникових трекерів, Chinasat 18, як і раніше, перебуває на геоперехідній орбіті.

Варто зазначити, що Chinasat 18 був першим апаратом, побудованим на базі платформи DFH-4E, яка є модифікацією платформи DFH-4, використаної більш ніж у 20 китайських супутниках. Відомо, що два з них передчасно припинили роботу через проблеми з сонячними батареями. Ці інциденти сталися у 2006 та 2008 роках.

Втрата Chinasat 18 стала великим ударом для міжнародного ринку космічного страхування. China Satcom уже зажадав у страховиків відшкодування в розмірі 250 млн доларів. Якщо додати до цього 415 млн доларів, виплачених після втрати супутника Falcon Eye-1, то виявиться, що сума виплат за підсумками року перевищує загальну суму страхових внесків. Така ситуація складається вже другий рік поспіль, тому страховикам не залишається нічого іншого, крім як серйозно підняти розцінки на свої послуги. Деякі компанії вже розглядають можливість піти з ринку страхування космічних апаратів та їхніх пусків.

За матеріалами https://spacenews.com