Китай випустив монети зі станцією «Тяньгун»

Національний банк Китаю випустив золоті та срібні монети, присвячені завершенню будівництва космічної станції «Тяньгун». Раніше ця держава вже радувала нумізматів тематикою своєї програми освоєння навколоземного простору.

Китайські монети на честь космічної станції
Китайські монети на честь космічної станції. Джерело: www.space.com

Монети на честь космічної станції

Національний банк Китайської Народної Республіки 9 січня випустив в обіг золоті та срібні монети, присвячені завершенню будівництва космічної станції «Тяньгун». Піднебесна реалізує цей проєкт з 1992 року, тож надає йому надзвичайно великого значення.

Золота монета має номінал 50 юанів (7,4 долара США). Її вага становить 3 грами, а діаметр — 18 мм. На її реверсі зображена сама станція та можна розгледіти як три модулі, які входять до її складу, так і великі сонячні батареї.

Також на реверсі зображений логотип китайської програми пілотованих польотів та напис «Китайська космічна станція». Загальний тираж цієї монети становить 20 тис. екземплярів.

Срібні монети

Срібна монета має номінал у 10 юанів. Її вага складає 30 грамів, а діаметр — 40 мм. На реверсі зображені двоє тайконавтів, що виходять зі шлюзу та здійснюють позакорабельну діяльність за допомогою роботизованої руки. Зліва — зображення трьох етапів будівництва станції.

Так само, як і на золотій монеті, на срібній розташований логотип програми космічних польотів та напис «Китайська космічна станція». Тираж монети складає 50 тис. екземплярів. Обидві вони також мають однаковий дизайн аверсу. На ньому зображено кордони КНР, її герб, а також рік випуску.

Інші космічні монети Китаю

Китай уже не вперше випускає цінні пам’ятні знаки, присвячені своїй космічній програмі. 25 грудня 2022 року вони випустили набір із чотирьох поштових марок «Китайська космічна станція». На них зображені: ракета «Чанчжен», значки різних наукових проєктів, а також два тайконавти, які здійснюють вихід у відкритий космос.

Марки на честь космічної станції
Марки на честь космічної станції. Джерело: www.space.com

Монети, присвячені космосу, Китай також випускав неодноразово. Востаннє це було 2021 року. Тоді це також були колекційні вироби із золота та срібла. Вони присвячені успіху китайської марсіанської місії «Тяньвень-1».

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine