Китай шукатиме життя на інших планетах

Китайські науковці оприлюднили дані про подальші плани щодо дослідження планет Сонячної системи. Вони, зокрема, передбачають запуск кількох місій, що потенційно зможуть знайти життя за межами Землі.

Супутник Нептуна Тритон
Супутник Нептуна Тритон. Джерело: spacenews.com

Майбутні місії Китаю щодо пошуку позаземного життя

Нещодавно в мережі з’явився цікавий слайд, який є частиною презентації Лабораторії дослідження дальнього космосу при Китайському національному космічному управлінні (CNSA). Йдеться про майбутні космічні місії, метою яких є пошук позаземного життя.

Китай вкрай рідко заздалегідь ділиться подробицями своїх майбутніх місій, тож навіть такий невеликий уривок інформації є значущим. Зрештою, не довіряти інформації з цього слайду підстав немає. Адже на ньому вказано чимало місій, про які було відомо і раніше.

Першою китайською місією для пошуку інопланетного життя має стати «Тяньвень-3». Цей апарат має стартувати 2028 року, дістатися Марса, взяти на його поверхні зразки ґрунту, доправити їх на Землю. І вже згодом, у лабораторії, дослідники спробують знайти у цих зразках сліди життя.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Далі, приблизно 2029 року, мають запустити «Тяньвень-4». Ця місія попрямує до Юпітера і вийде на орбіту його супутника Каллісто, на якому, можливо, існує океан рідкої води. У 2030 році, у земних лабораторних умовах мають створити реальну модель тамтешнього середовища.

На 2033 рік запланована місія з відбору та повернення зразків із верхніх шарів атмосфери. У 2038 році буде створена дослідницька станція на Марсі, а у 2039-му до Нептуна має вирушити апарат з ядерною силовою установкою. Він досліджуватиме і саму планету, і її супутник Тритон.

Чи реальні ці плани?

Наскільки ці плани реальні, сказати важко. З одного боку, сумніватися в тому, що Китай спробує реалізувати «Тяньвень-3», не має приводів. Це дуже складна, але реальна задача, яка вже неодноразово обговорювалася.

Але ось вже до «Тяньвень-4» є серйозні питання, адже раніше йшлося про два зонди, які запустять разом, а тепер — лише про один. Це може означати, що проєкт так досі й не вийшов зі стадії обговорення чи проєктування.

Найбільше ж питань до місії до Нептуна. Тут мова вже навіть не про саме досягнення найвіддаленішої з великих планет Сонячної системи чи потенційне життя в океані на Тритоні. Сам по собі ядерний двигун стане справжньою сенсацією, адже навіть для США ця технологія — ціль, досягнення якої відкладається вже багато років.

За матеріалами spacenews.com

Новини інших медіа
Як досягти Марса та Церери за один політ
James Webb виявив приховану чорну діру в сусідній галактиці
Великий сюрприз: астрономи виявили планету на полярній орбіті навколо пари дивних зір
Танення льодовиків могло спричинити прискорення дрейфу континентів
Зміна траєкторії ракети Falcon 9 «украла» дані космічного експерименту
Зі швидкістю цунамі: піщаний апокаліпсис на Землі помітно навіть із космосу
Космічна скарбниця: Hubble зазнімкував кулясте скупчення
Темна матерія все ж може видавати себе при взаємодії зі світлом
Мільйон градусів: місія Solar Orbiter отримала унікальний портрет Сонця
Чи справді телескоп James Webb може знайти життя у космосі?