Китай розпочав будівництво нового поворотного радіотелескопа. Діаметр його антени становитиме 120 м, що зробить його найбільшою подібною спорудою на Землі.
Місцем розміщення нового радіотелескопа стане китайська провінція Цзілінь. Робітники вже почали заливку його фундаменту. Він отримає дзеркало діаметром 120 м, що дасть йому змогу перевершити за розмірами німецький Еффельсбергський радіотелескоп і американську обсерваторію Грін-Бенк.
Основними завданнями Цзіліньського радіотелескопа стануть вивчення планет і астероїдів. Повноповоротна конструкція дасть йому змогу відстежувати об’єкти в будь-якій точці неба над горизонтом у будь-який час доби. Це важлива перевага перед статичними радіотелескопами, такими як той самий китайський FAST, діаметр якого сягає 500 м, але який обмежений у наведенні на об’єкти через свою стаціонарну конструкцію.
Новий радіотелескоп зможе точно вимірювати відстань до різних небесних тіл, а також проводити радарну локацію об’єктів, що наближаються до Землі, що дасть змогу отримати їхні детальні портрети. Це допоможе астрономам закрити прогалину, що утворилася після руйнування 2020 року радіотелескопа Аресібо, який був найкращим інструментом на Землі для радіолокаційних досліджень.
Цзіліньський радіотелескоп має бути введений в експлуатацію 2028 року. Варто зазначити, що наразі Китай веде будівництво й інших, менших за розміром радіотелескопів у таких місцях, як Тибет і Сіньцзян-Уйгурський автономний район.
За матеріалами theregister.com