Китай опублікував перші знімки марсохода «Чжужун»

Китайське національне космічне управління (CNSA) опублікувало перші зображення, зроблені марсоходом «Чжужун». 15 травня він здійснив успішну посадку в південній частині рівнини Утопія (Utopia Planitia). CNSA також показало записи, на яких зображено момент відділення спускного апарата від орбітального зонда.

Опубліковані зображення демонструють навколишній марсіанський пейзаж, а також частину посадкової платформи, на якій наразі перебуває «Чжужун». Найближчими днями ровер має спуститися з неї на поверхню, після чого зможе приступити до виконання своєї наукової програми.

«Чжужун» має масу 240 кг. Основним завданням зонда буде вивчення марсіанського ґрунту та пошук хімічних сполук, що вказують на можливу присутність життя. Для цього він оснащений шістьма науковими інструментами, зокрема георадаром, детекторами поверхневих сполук і магнітних полів, метеостанцією та кількома камерами. Для отримання енергії китайський марсохід використовує сонячні батареї. Його номінальний термін роботи має скласти 90 днів.

За матеріалами: https://www.bbc.com