Кисневий бак прототипу Starship лопнув під час тесту

Під час чергового випробування атмосферного прототипу корабля Starship (версія Mk1), яке проводили на техаському полігоні SpaceX у селі Бока-Чіка, стався інцидент: в апарата в буквальному сенсі відірвало частину верхнього бака. Унаслідок події ніхто не постраждав.

Подія сталася під час тесту, метою якого була перевірка максимально можливого тиску в паливних баках корабля (його носова частина була знята). Тому результат випробування не можна назвати абсолютно несподіваним. Судячи з усього, розрив стався по лінії зварних швів. У підсумку від апарата відокремилася кришка кисневого бака і сталося вибухоподібне вивільнення газу. Кришка піднялася в повітря на кілька десятків метрів, після чого впала поруч із випробувальним стендом. Частина Starship Mk1, що залишилася, не зазнала серйозних видимих пошкоджень. Інженери SpaceX стверджують, що інцидент не повинен вплинути на перебіг робіт за проєктом.

Starship Mk1 був офіційно представлений Ілоном Маском наприкінці вересня 2019 року. Повідомляли, що прототип використають для першого повноцінного атмосферного випробування, під час якого він має піднятися на висоту 20 км, а потім здійснити посадку за допомогою двигунів. Це випробування збиралися провести до кінця 2019 року.

Згодом плани SpaceX змінилися. Було вирішено використовувати Starship Mk1 суто для наземних тестів різних компонентів і систем. Згідно з нещодавньою заявою Ілона Маска, льотні випробування мають розпочатися наступного року і будуть зосереджені на наступному прототипі Starship Mk3, що має інший дизайн.

За матеріалами https://spaceflightnow.com