Космічний турист зник під час занурення до «Титаніка»

Одним із пасажирів, який зник під час занурення до «Титаніка» батискафа Titan, є британський мільярдер Хеміш Гардінг. Минулого року він здійснив туристичний політ у космос на борту суборбітального корабля New Shepard.

Хеміш Гардінг. Джерело: Blue Origin.

Зниклий батискаф належав компанії OceanGate Expedition, що спеціалізується на організації підводних екскурсій до уламків «Титаніка». Батискаф зник під час занурення, що відбулося 18 червня. На його борту перебувало п’ятеро людей — оператор і четверо туристів, до числа яких входив британський мільярдер Хеміш Гардінг.

Хеміш Гардінг є власником компанії Action Aviation, яка займається продажем і експлуатацією авіатехніки. У червні 2022 року він здійснив туристичний політ на борту суборбітального корабля New Shepard, піднявшись на висоту 107 км. За рік до цього він разом із Віктором Весково також здійснив занурення в Маріанську западину, встановивши рекорд за досягнутою глибиною та тривалістю занурення.

Після того як про зникнення батискафа Titan стало відомо, берегова охорона США розпочала проведення пошуково-рятувальної операції. Однак, поки їй не вдалося знайти слідів зниклого апарата.

Батискаф OceanGate Expedition. Джерело: OceanGate Expedition

На думку більшості експертів, шанси на успішне вирішення ситуації вкрай малі. Згідно із заявою OceanGate Expedition, на борту Titan був запас повітря на 96 годин — при цьому, з моменту його зникнення минуло вже майже дві доби. З огляду на величезний район пошуків, дуже малоймовірно, що рятувальникам вдасться знайти батискаф. А навіть якщо їм і вдасться це зробити — у них однаково немає засобів, що дають змогу оперативно підняти затонулий апарат із глибини в 4 км. Звичайно, не виключено, що зниклий батискаф заплутався в уламках «Титаніка». Але навіть у цьому разі ті, хто перебуває на його борту, можуть розраховувати лише на себе.

Нагадаємо, що 2021 року в авіакатастрофі загинув Глен де Вріс, який за місяць до цього теж здійснив туристичний політ на New Shepard.

За матеріалами https://news.sky.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine