Використовуючи космічний телескоп James Webb (JWST), астрономи на чолі з Анною Саджиною з Університету Тафтса виявили у далекій галактиці космічний пил, що за складом нагадує той, який є у Чумацькому Шляху.
Результати дослідження опубліковані в журналі Astrophysical Journal.

Йдеться про галактику SSTXFLS J172458.3+591545, розташовану на відстані близько 5 млрд світлових років. Спостереження подыбних об’єктів на такій відстані — рідкість, адже вони виходять за межі локального Всесвіту, зазираючи на кілька мільярдів років у минуле.
На пилових зернах науковці виявили тверді крижані мантії, що складаються з льоду та вуглекислого й чадного газів. Це перше підтверджене спостереження одразу всіх трьох типів крижаних молекул за межами «локального» Всесвіту.

«Це вперше, коли ми безпосередньо бачимо тверді крижані мантії на пилу в такій далекій галактиці. Їх важко спостерігати навіть у нашому космічному оточенні», — зауважує Анна Саджина.
Результати цього спостереження дозволяють астрономам оцінити ймовірність подібних умов для зародження життя в інших частинах космосу.
«Якщо властивості космічного пилу в далеких галактиках подібні до нашого Чумацького Шляху, то ми можемо очікувати, що й планети там формувалися з подібних матеріалів», — каже Саджина.
Також, припускають науковці, умови, необхідні для утворення планет, можуть бути типовими для Всесвіту, а не унікальними для нашої Галактики.
«Наявність крижаного утворення говорить нам дещо про те, як космічний пил розподілявся в цих затемнених системах у минулому: що існує компактне щільне ядро, яке ми виявили для цієї галактики, — підсумовує Саджина. — Це важливий крок до розуміння того, наскільки поширеними можуть бути умови, сприятливі для життя».