Європейська місія Hera надіслала нові знімки Землі, що відкривають дивовижні види нашої планети у різних спектрах світла, але водночас вони здаються доволі моторошними.
Космічний апарат Hera, запущений для дослідження бінарної системи астероїдів Дідим та Діморф, зазнімкував нашу планету 11 жовтня з відстані 2 млн км за допомогою гіперспектрального інструменту HyperScout H. Цей тепловізор працює в 25 спектральних діапазонах — від видимого до ближнього інфрачервоного (650–950 нм), дозволяючи побачити більше кольорів, ніж може розрізнити людське око. Отримані зображення розкрили деталі, невидимі у звичайному світлі.
Знімки не лише демонструють красу Землі, а й дозволяють вченим спостерігати хмарні структури. Науковці згадують відомий вислів Карла Сагана про те, що все наше життя міститься в кількох пікселях.
Місія Hera, яку очолює Європейська космічна агенція (ESA), стартувала 7 жовтня на ракеті Falcon 9 компанії SpaceX із мису Канаверал. Очікується, що у 2026 році Hera досягне подвійної системи астероїдів, щоб продовжити місію NASA DART. Раніше космічний апарат DART вдарив по астероїду Діморф, змінивши його орбіту навколо більшого астероїда Дідима. Це стало першою демонстрацією планетарної оборони, яка може відхилити небезпечні об’єкти, що загрожують Землі.
Hera має детально вивчити наслідки зіткнення DART. До цього моменту його результати спостерігали тільки через телескопи, а тепер Hera зможе зробити це безпосередньо. HyperScout H, який вже встиг випробувати свої можливості на знімках Землі, буде використовуватись для аналізу мінерального складу Діморфа після прибуття.
Проведене калібрувальне випробування інструменту підтвердило його функціональність, повідомила Джулія де Леон, головна дослідниця з Інституту астрофізики Канарських островів.
Раніше ми розповідали усе, що потрібно знати про місію Hera.
За матеріалами Space