Космічна революція триває: пряма трансляція третього запуску Starship

14 березня відбудеться одна з найважливіших космічних подій за останні місяці. Компанія SpaceX здійснить третє орбітальне випробування надважкої системи Starship.

Що таке Starship

Starship — це назва повністю багаторазової транспортної системи, створеної компанією SpaceX. Вона складається з однойменного космічного корабля та прискорювача (першого ступеня) під назвою Super Heavy. Обидва компоненти є багаторазовими. Маса зв’язки Starship і Super Heavy у заправленому стані становить близько 5000 тонн, висота — 121 м. Це робить їх найбільшою в історії ракетою-носієм.

Ступінь Super Heavy (його довжина становить 71 м) оснащений 33 двигунами Raptor, що використовують метан, як пальне і рідкий кисень, як окислювач. Корабель Starship (його довжина становить 50 м) оснащений шістьма двигунами Raptor. У багаторазовій версії він зможе доставити 100–150 тонн вантажу на низьку навколоземну орбіту.

Пряма трансляція запуску Starship

Запуск Starship запланований на 14 березня. Вікно для польоту корабля відкриється о 14:00 за київським часом. Пряма трансляція події буде вестися компанією в соцмережі X (колишній Twitter).

Альтернативні трансляції пуску також будуть доступні на Youtube.

Третій політ Starship відбуватиметься за новою схемою. План має такий вигляд. Зв’язку з Super Heavy та прототипу Starship запустять із території полігону SpaceX недалеко від техаського селища Бока-Чіка. Після розділення, прискорювач виконає частковий маневр повернення та приводниться в Мексиканській затоці.

Що стосується прототипу Starship, то він зробить частковий оберт навколо Землі. Через 65 хвилин після зльоту, корабель увійде в земну атмосферу, після чого приводниться в Індійському океані. Його порятунок не передбачено.

За час, поки корабель перебуватиме в космосі, інженери сподіваються провести низку тестів обладнання та технологій, критично важливих для майбутнього корабля. Одним із них є запуск двигунів Raptor у вакуумі. Іншим важливим випробуванням стане відкриття та закриття дверей відсіку корисного навантаження, який у майбутньому буде використовуватися для виведення супутників Starlink. І, нарешті, під час польоту буде проведений тест на перекачування палива між баками Starship.

Готовий до пуску Starship. Джерело: SpaceX

Це куди більш амбітна випробувальна програма, ніж під час попередніх польотів Starship. Однак, минулого разу SpaceX вже була дуже близька до того, щоб досягти орбіти. Тож в інженерів компанії є всі підстави вважати, що третій політ Starship принесе їм удачу.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine