Конкурс DARPA завершився без переможців

2 березня аерокосмічний стартап Astra Space здійснив спробу запуску малого носія Rocket 3.0 з космодрому на острові Кодьяк біля узбережжя Аляски. Однак за 53 секунди до запалювання двигуна першого ступеня фахівці скасували старт через аномальну телеметрію. Це означає, що амбітний конкурс Управління перспективних дослідницьких проєктів Міноборони США (DARPA) залишився без переможця.

Ракета компанії Astra на стартовому майданчику. Джерело: Astra Space

Конкурс було ініційовано 2018 року серед компаній, що займаються створенням малих носіїв. Для перемоги в ньому потрібно було здійснити два успішних космічних пуски з двох різних космодромів на території США з різницею не більше ніж у 30 днів. Додатково завдання ускладнювалося тим, що до останнього моменту інженерам компаній-учасників не була відома точна маса вантажу, що надається для запуску DARPA.

До весни 2019 року учасників змагання залишилося всього три: Astra Space, Vector і Virgin Orbit. У серпні у компанії Vector почалися фінансові труднощі, які в підсумку призвели до її банкрутства. У вересні керівництво Virgin Orbit ухвалило рішення вийти з конкурсу, мотивувавши це прагненням зосередити всі зусилля на доопрацюванні свого носія.

Після того як кількість учасників скоротилася до одного, DARPA спробувала спростити йому завдання. Було оголошено, що Astra Space може здійснити обидва пуски з одного й того самого космодрому за умови, якщо для них будуть використані різні стартові столи.

Спочатку Astra планувала відправити ракету в космос 21 лютого. Однак через низку технічних проблем дата запуску кілька разів зсувалася і, зрештою, була перенесена на 2 березня — останній день конкурсу. Якби компанії вдалося запустити першу ракету, вона б отримала 2 млн доларів. У разі успішного повторного пуску до кінця березня вона б отримала головний приз у розмірі 10 млн доларів. Але в підсумку ці гроші так і залишилися невикористаними.

Коментуючи ситуацію, представники Astra Space заявили, що перемога в конкурсі, безумовно, стала б чудовою підмогою, але наразі головне для них — це успішно відправити ракету в космос. Через кілька тижнів компанія планує зробити нову спробу пуску Rocket 3.0.

За матеріалами https://spacenews.com

Новини інших медіа
SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів
Чи існує чорна діра проміжної маси у скупченні Омега Центавра
У пошуках втраченого дейтерію: запропоновано новий спосіб виявлення інопланетян
Аномальне прискорення: вчені з NASA відкрили сім темних комет
Науковці знайшли спосіб підтвердити антропний принцип
Сонячні промені можуть змінювати напрямок магнітного поля
Підлітків запрошують на онлайн-екскурсію дніпровським планетарієм
Пекло, хаос і комети: коли Земля стала придатною до життя
Телескоп «Субару» зазнімкував танець двох галактик, що стикаються
США надає Україні доступ до військової супутникової мережі Starshield