Компанія Arkisys продемонструє складання супутника на навколоземній орбіті

Космічні сили США видали 1,6-мільйонний контракт команді, очолюваній каліфорнійським стартапом Arkisys. Вона повинна буде продемонструвати складання супутника на навколоземній орбіті.

Космічна платформа Arkisys. Джерело: Arkisys

Супутник, що збирається, складатиметься щонайменше з трьох коробчастих модулів Novawurks Slegos, які забезпечують такі можливості, як наведення, обробка інформації та зберігання даних. Вочевидь, його також оснастять камерою та будь-якими додатковими інструментами, щоб продемонструвати корисність зібраного на орбіті космічного апарата.

Саме складання здійснюватиметься за допомогою роботизованої руки, встановленої на космічній платформі Arkisys. Команда розробників сподівається, що їм вдасться продемонструвати можливість збирання точних роботизованих з’єднань, інтерфейсів та елементів управління. Крім того, їм доведеться вирішити низку пов’язаних із цим проблем. Наприклад, робота роботизованої руки надаватиме імпульс космічній платформі. Інженерам належить знайти способи підтримки її стабільності.

За словами учасників проєкту, космічне складання відкриє не тільки нові ринки на навколоземній орбіті, але також може істотно вплинути й на проєкти з дослідження Місяця та Марса. Крім Arkisys у проєкті також беруть участь компанії iBoss Space та Novawurks (вони нададуть апаратні та програмні інтерфейси), Motiv (роботизована рука) і Qediq (вона допоможе побудувати універсальний інтерфейсний адаптер для під’єднання корисного навантаження космічного апарата).

Раніше ми розповідали про студентський супутник, який отримує енергію від 48 пальчикових батарейок.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine